होमपेज केही सेकेण्डमा लोड हुनेछ।

Advertisement area

  • Skip this

Advertisement area

सबैको समाचार
सोमवार, अशोज १५, २०८०
  • होमपेज
  • प्रसुति गृहको सञ्चालनमा आफ्नै फार्मेसी

प्रसुति गृहको सञ्चालनमा आफ्नै फार्मेसी

प्रसुति गृहको सञ्चालनमा आफ्नै फार्मेसी

थापाथलीस्थित प्रसुति गृहले आउँदो हप्तादेखि पूर्ण सञ्चालनमा आउने गरी आफ्नै फार्मेसी सञ्चालनमा सञ्चालनमा ल्याएको हो ।
फार्मेसी पूर्ण रुपमा सञ्चालनमा आएपछि केही औषधिहरु सर्वसाधरणहरुले झण्डै चार गुणा सस्तोमा अस्पताल परिसरबाटै खरिद गर्न सक्ने अस्पताले प्रशासनले दाबी गरेकोे छ । सार्वजनिक खरिद ऐनमार्फत औषधि खरीद गर्नु पर्ने हुदाँ औषधी ल्याउनमा समस्या भएको निर्देशक प्रा. डा. आमिर बाबु श्रेष्ठले जानकारी दिए ।
औषधी आउनासाथ यसलाई पूर्णरुपमा सञ्चालनमा ल्याउने अस्पताल प्रशासनले बताएको छ । हाल अस्पतालको फार्मेसीमा सय विभिन्न प्रकारका औषधी उपलब्ध छ ।
सरकारी अस्पतालमा आफ्नै फार्मेसी सञ्चालन गर्नकै स्वास्थ्य मन्त्रालयले केन्द्रिय स्तरका अस्पतालहरुलाई ३० लाख, जिल्लास्तरीय अस्पतालहरुलाई २५ लाख तथा स्वास्थ्य चौकीहरुलाई १५ लाख अनुदान सहयोग गर्दै आएको र सोही अनुदनमार्फत प्रसुति गृहले पनि फार्मेसी सञ्चालनमा ल्याएको हो ।

ट्रेन्डिङ