होमपेज केही सेकेण्डमा लोड हुनेछ।

Advertisement area

  • Skip this

Advertisement area

सबैको समाचार
सोमवार, अशोज १५, २०८०
  • होमपेज
  • नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पतालबाटै बच्चा गायब

नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पतालबाटै बच्चा गायब

नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पतालबाटै बच्चा गायब

वीरगन्ज नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पतालको प्रशुति गृहबाटै नवजात शिशु बेपत्ता बेपत्ता भएपछि अस्पतालमा तनाव भएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्साका अनुसार वीरगञ्ज उपमहानगरपालिका १ की आशादेवी पासवान सुत्केरी व्यथा लागेर शुक्रबार बिहान अस्पताल पुगेकी थिइन् । बिहान सात बजे अस्पताल भर्ना भएकी आशादेवीले १०ः०० मा छोरालाई जन्म दिइन् ।
छोरा जन्मिएपछि अस्पतालले नर्सको सहायतामा प्रशुति कक्षबाट आशादेवीलाई छोरासहित गाइनो विभागमा पुर्याइयो । गाइनो वार्डमा राखेपछि आशादेवी र बच्चाको हेरचाहका लागि सासु रमावतीदेवी पासवान बसेकी थिइन् । दिउसो करिब ११ बजेको थियो । एक अधवैसे महिला रमावतीदेवीसँगै कुराकानी गर्दै बच्च खेलाउन थालिन् । उनले नै रमावतीदेवीलाई ५० रुपैयाँ दिएर दूध र पाउरोटी ल्याउनु बच्चालाई पाउरोटी र दूध खुवाउनु पर्छ भन्दै सुझाव दिइन् ।
आफ्नो नातीलाई उसैको जिम्मा लगाई हेर्छु भनेर बाहिर पठाइन् । दूध र पाउरोटी किन्न रमावतीदेवी बाहिर गएकै समयमा ति महिला बच्चा लिएर फरार भइन् । नर्स र डाक्टरको मिलोमतोमै बच्चा चोरी भएको आरोप अभिभावक र आफन्तले अस्पतालका लगाउँदै शुक्रबार दिउँसो अस्पताल परिसरमा प्रदर्शन गरेका छन् ।
अस्पतालका मेडिकल सुपरिडेन्डेन चित्तरञ्जन शाहले घटना दुःखद् भएको बताए । ‘यस्तो घटना यस अघि कहिल्यै भएको थिएन्, शाहले भने, ‘घटनाको अनुसन्धानमा प्रहरी प्रशासन र हामी लागि परेका छौँ ।’
शाहले अस्पताल प्रशासनको भन्दा पनि शिशु हराउनुमा अभिभावकको लापरबाही देखिएको आरोप लगाए । शाहले अभिभावकलाई दोष लगाए पनि अस्पतालमा राखिएका ७ वटा सिसी क्यामेरा सबै बिग्रिएको देखिएको छ ।
घटनाका बारेमा अनुसन्धान गर्न अस्पतालका चारजना नर्स, दुईजना पियन, दुईजना सफा गर्ने र दुईजना गेटपालेलाइ प्रहरी कार्यालयमा सोधपुछ गर्ने तयारी भइरहेको स्रोतले बतायो ।

ट्रेन्डिङ