होमपेज केही सेकेण्डमा लोड हुनेछ।

Advertisement area

  • Skip this

Advertisement area

सबैको समाचार
सोमवार, अशोज १५, २०८०
  • होमपेज
  • प्राधिकरणमा बढुवा सहति पोखरेलको पुर्नः बहाली

प्राधिकरणमा बढुवा सहति पोखरेलको पुर्नः बहाली

प्राधिकरणमा बढुवा सहति पोखरेलको पुर्नः बहाली

राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत (सीईओ) सुशील ज्ञवालीलाई बर्खास्त भएका छन् । आज बुधबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले ज्ञवालीले दिएको स्पष्टीकरण चित्तबुझ्दो नभएको भन्दै बर्खास्त गरेको हो ।
ज्ञवलीलाई बखास्त सँगै बैठकले योजना आयोगमा सीईओ नियुक्त गरेको छ । नेपालमा आएको विनाशकारी भुकम्पमा भएको क्षती पुनर्निर्माणको काम चित्त बुझ्लो नभएको भन्ने कुरा पटक पटक प्रधानमन्त्रीबाट आए पनि ठोस काम भने भएको थिए ।
सिइओ ज्ञवलीलाइृ पनि चित्त बुझ्दो काम गर्न नसकेको लगायतका आरोप लगाएर सरकारले स्पष्टीकरण सोधेको थियो । जसको जवाफ चित्तबुझ्दो नआएको भन्दै फेरि २४ घन्टे स्पष्टीकरण सोधिए पश्चात उनलाई बर्खास्त गरिएको हो ।
ज्ञवालीलाई नेकपा एमाले नेतृत्वको केपी ओली सरकारको पालमा प्राधिकरणको सीईओ नियुक्त भएका थिए ।
स्पष्टीकरण नसोध्दै प्रमुख विपक्षी एमालेको आडभरोसामा आफूलाई हटाउने र ५ वर्षको कार्यकालको लागि आएकोले आफुलाई हटाए अदालत जाने ज्ञवाली बताउछन् । सरकारले भने नयाँ सिइओ रुपमा गोविन्द पोखरेललाइृ नियुक्त गरि सकेको छ ।
पोखरेललाई पुर्नः बहाली
मन्त्रिपरिषदको बैठकले पुनर्निर्माण प्राधिकरणको पूर्व सीईओ ज्ञवालीलाई निलम्बन गरे पश्चात नयाँ सिइओको रुपमा गोविन्द पोखरेललाई नियुक्त गरेको छ ।
कांग्रेसको १३ औं महाधिवेशनमा केन्द्रीय सदस्य पराजीत भएका पोखरेल योजना आयोगका पूर्व उपाध्यक्ष समेत हुन् । तत्कालीन प्रधानमन्त्री सुशील कोइराला नेतृत्वको सरकारले उनलाई प्राधिकरण सीईओको जिम्मेवारी पनि दिएको थियो ।

ट्रेन्डिङ