होमपेज केही सेकेण्डमा लोड हुनेछ।

Advertisement area

  • Skip this

Advertisement area

सबैको समाचार
आइतवार, अशोज १४, २०८०
  • होमपेज
  • इन्टरपोलको २३औँ एसिया क्षेत्रीय सम्मेलन सुरु

इन्टरपोलको २३औँ एसिया क्षेत्रीय सम्मेलन सुरु

इन्टरपोलको २३औँ एसिया क्षेत्रीय सम्मेलन सुरु

विश्वभरका प्रहरीको छाता सङ्गठनका रुपमा रहेको इन्टरपोलको २३औँ एसिया क्षेत्रीय सम्मेलन आजदेखि काठमाडौँमा सुरु भएको छ ।
शुक्रबारसम्म चल्ने सो सम्मेलन प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आज यहाँ शुभारम्भ गर्नुभयो ।
मानव बेचबिखन, बालबालिकाविरुद्ध हुने अपराध, सङ्गठित अपराध, सीमा सुरक्षा तथा व्यवस्थापन, सीमावर्ती अपराध, आतङ्कवाद, साइबर अपराध, वन्यजन्तुसम्बन्धी अपराधका विषयमा सम्मेलनमा छलफल हुनेछ ।
एसिया क्षेत्रका ५२ सदस्य मुलुक र तीन पर्यवेक्षक मुलुक गरी ५५ राष्ट्रको प्रतिनिधित्व हुने भनिए पनि सम्मेलनमा ३६ राष्ट्रका कानुन कार्यान्वयन गर्ने अधिकारीको प्रतिनिधित्व भएको छ । सम्मेलनमा नेपाल प्रहरीका महानिरीक्षक उपेन्द्रकान्त अर्याललले मानव बेचबिखनबारे कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नुहुनेछ ।
सम्मेलन शुभारम्भ गर्दै प्रधानमन्त्री प्रचण्डले अपराधमा देखिएको प्रवृत्ति र चुनौतीको समाधानका लागि सम्मेलन सफल हुने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो–“कुनै एउटा मात्रै मुलुकको प्रयासले सङ्गठित अपराध र यसका चुनौती रोक्न सकिदैन, यसका लागि राष्ट्र–राष्ट्रबीच सहकार्य गर्दै अघि बढ्न जरुरी छ । एसियाका क्षेत्रका भावि दिनका सुरक्षा चुनौती सामना गर्न सक्नेगरी निष्कर्ष निकाल्न सम्मेलनका सहभागीलाई प्रधानमन्त्रीले आग्रह गर्नुभयो ।
उहाँले सामाजिक सञ्जाल र प्रविधिको दुरुपयोग बढ्दै गएको भन्दै यो नयाँ चुनौती सामना गर्न आवश्यक रहेको धारणा राख्नुभयो ।
उपप्रधान तथा गृहमन्त्री बिमलेन्द्र निधिले अपराधका नयाँ प्रवत्तिलाई निरुत्साहित गर्न आवश्यक रणनीति तय गर्न सम्मेलन सफल हुने बताउनुभयो । उहाँले बहुआयामिक चुनौती रहे पनि त्यसलाई चिर्दै कानुनको कार्यान्वयन गर्न आवश्यक रहेकामा पनि जोड दिनुभयो ।
इन्टरपोलका अध्यक्ष मेङ हङवेइलले एसिया क्षेत्रको सुरक्षा चुनौती र समाधानका उपायबारे सम्मेलनमा छलफल हुने बताउनुभयो ।
प्रहरी महानिरीक्षक अर्यालले सदस्य राष्ट्रबीच अनुभव आदानप्रदान, सहयोग, समन्वय र सहकार्य गर्न सम्मेलन आयोजना गरिएको बताउनुभयो । यसअघि १०औँ क्षेत्रीय सम्मेलन गरेको नेपालले २७ वर्षपछि अहिले २३औँ सम्मेलन गर्दैछ । रासस

ट्रेन्डिङ