सबैको समाचार
शनिबार, फाल्गुन १२, २०८०
  • होमपेज
  • यी हुन् मोटोपन हटाउने उपयोगी टिप्स

यी हुन् मोटोपन हटाउने उपयोगी टिप्स

6115
Shares
यी हुन्  मोटोपन हटाउने उपयोगी टिप्स

पछिल्लो समय अव्यवस्थित जीवनशैली र खानपिनले मानिसहरुमा मोटोपनको समस्या बढ्दै गएको छ । तर मोटोपन घटाउन भने मानिसहरु बिभिन्न उपाय र औषधिको प्रयोग गर्दछन् । तर यो स्वस्थ्यकर हुँदैन । साथै यसले मोटोपन पनि घटाउन सक्दैन ।

खानेकुरा र जीवनशैलीमा सामान्य परिवर्तन गर्न सकेमा मात्र मोटोपनबाट बच्न सकिन्छ । अव्यवस्थित जीवनशैलीका कारण मोटोपन मात्र होइन, अन्य विभिन्न रोग पनि लाग्न सक्छ । त्यसैले खानपिन र व्यायाम सबैभन्दा महत्वपूर्ण हुन्छ । मोटोपन नियन्त्रण गर्न खानपिनमा ध्यान दिनुपर्ने हुन्छ ।

– तौल घटाउन नियमित व्यायाम गर्ने ।
– बिहान सबेरै हिँड्ने बानी बसाल्ने ।
– व्यायामपछि नियमित नुहाउने ।
– खाना नखाएर मोटोपन घट्दैन तर ठिक्क खाना खाने ।
– दिनभरिमा ३/४ पटकभन्दा बढी केही पनि नखाने ।
– नियमित एउटै समयमा खाना खाने ।
– एकैपटकमा धेरै खाना नखाने ।
– भोक धेरै लागेको बेला कम क्यालोरी दिने खानेकुरा मात्र सेवन गर्ने ।
– गाँजर, काँक्रो, कागतीको सर्बतलगायत फलफूल र जुस सेवन गर्ने ।
– खानामा नूनको मात्रा कमै प्रयोग गर्ने ।
– बेलुकाको खान सबेरै खाने तर खानेबित्तिकै नसुत्ने ।

मोटोपन घटाउन, डाइटिङ सुरु गरेको एक–दुई हप्तासम्म छटपटी लाग्ने, मिठो, अत्यधिक क्यालोरी दिने खाद्य पदार्थ खान मन लाग्ने हुन्छ । त्यस्तै निद्रा नपर्ने, पेट पोल्ने, अमिल्चुकी आउने आदि लक्षण देखापर्न सक्छ । त्यसैले तौल घटाउने दृढ संकल्प लिएर सोहीअनुसार काम गर्नुपर्छ । विभिन्न एजेन्सीको सहयोगमा

6115
Shares

ट्रेन्डिङ