सबैको समाचार
बुधबार, फाल्गुन १६, २०८०
  • होमपेज
  • छाला सुन्दर बनाउन चाहानुहुन्छ ? खानुसहोस यि कुरा

छाला सुन्दर बनाउन चाहानुहुन्छ ? खानुसहोस यि कुरा

545
Shares
छाला सुन्दर बनाउन चाहानुहुन्छ ? खानुसहोस यि कुरा

छाला सुन्दर र मुलायम होस् यो सबैको चाहना हुन्छ । के तपाईंले कहिल्यै सोच्नुभएको छ कि छालाको सौन्दर्य बाहिरी स्वास्थ्यका साथै आन्तरिक स्वास्थ्यमा पनि भर पर्छ। हाम्रो वातावरणले पनि हाम्रो छालामा ठूलो प्रभाव पार्छ। प्रदूषण, तनाव, हामीले खाने र पिउने तरिका र हामीले सास लिने हावाले पनि हाम्रो छालालाई बिगार्छ।

तर यदि हामी चम्किलो छाला चाहन्छौं भने छालाको हेरचाहको लागि खानामा यी खानेकुरा समावेश गर्न सकिन्छ।

टमाटर टमाटरले छालालाई राम्रो बनाउन मद्दत गर्न सक्छ। तपाईंले यसलाई आफ्नो आहारमा दैनिक रूपमा समावेश गर्नुपर्छ जसले तपाईंको छाला राम्रो बनाउन मद्दत गर्न सक्छ। यसमा एन्टिअक्सिडेन्ट उच्च हुन्छ र लाइकोपीनले भरिएको हुन्छ जसले जसले तपाईंको छाला राम्रो बनाउन मद्दत गर्न सक्छ।

पालक पालकको एन्टिअक्सिडेन्ट गुणले धेरै प्रकारका छालासम्बन्धी समस्याहरूबाट बचाउन उपयोगी हुन्छ। हरियो सागसब्जीमा प्रशस्त मात्रामा पोषक तत्व पाइन्छ जसले स्वास्थ्यलाई बढावा दिन्छ। यो तपाईंको छालालाई बचाउन र छालाको चमक बढाउनको लागि धेरै महत्त्वपूर्ण छ।

काँक्रो यसले तपाईंको छालालाई हाइड्रेटेड र चिसो राख्छ। यसले तपाइँको छालालाई मुँहासे र यूवी विकिरणबाट बचाउँछ। यसले छालालाई चाउरी पर्नबाट पनि बचाउँछ र छालालाई कडा बनाउँछ। यसले छालाका कोशिकाहरूलाई क्षति हुनबाट समेत जोगाउँछ।

चुकन्दर  यदि तपाईं सफा छाला चाहनुहुन्छ भने बैजनी र गाढा गुलाबी रंगको तरकारी धेरै लाभदायक साबित हुन सक्छ। यसमा भिटामिन ए, भिटामिन ई, क्याल्सियम र म्याग्नेसियम प्रचुर मात्रामा पाइन्छ।

गाजर गाजरले घाममा परेको छाला, बुढ्यौली छाला र चाउरी पर्नबाट रोक्नका लागि धेरै उपयोगी साबित हुन सक्छ। भिटामिन ए ले तपाईको छालालाई स्वस्थ र चम्किलो बनाउँछ।

545
Shares

ट्रेन्डिङ